«Я буду природі другом!»
Під таким гаслом 20 квітня пройшов екологічний ранок до Всесвітнього дня Матері-Землі. Ліцеїсти 3-А класу, класний керівник Білицька І.О. разом з батьками завітали на захід до бібліотеки закладу. В активній дискусії НУШата з'ясували про відповідальне ставлення до навколишнього середовища, пригадали норми поведінки на природі, дізналися, що таке "екологія", які існують екознаки. З цікавістю учні гортали сторінки відповідної літератури. Усі присутні із задоволенням брали участь у грі "Я можу допомогти планеті!" Активно та відповідально кожен розповів, як допоможе Матері-Землі.
Тримаємо культурний фронт!
Під таким гаслом пройшов культурно-пізнавальний захід 6 квітня до Всесвітнього дня мультфільмів. Здобувачі освіти 2-Б класу та класний керівник Суддя О.В. разом із батьками завітали до медіатеки закладу на тематичний захід, де дізналися про перший світовий мультфільм та його творця, почули про перший український анімаційний фільм та його автора, познайомилися із мультиплікаційними героями: українськими козаками (Тур, Грай і Око), взяли участь у вікторині "Нумо, знавці української анімації!" Завзято й активно НУШата відгадували назви мультфільмів.
Любімо мультфільми, щоб наші серця наповнювалися вірою, щирістю, надією та добром!
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ
ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ 2023
Цими днями учні 2-А класу (кл.керівник Жила І.О.) разом з батьками завітали до бібліотеки на тематичний бібліомікс "У природи жива душа". НУШата читали вголос віршовані рядки, з цікавістю розглядали книжки та журнали про природу, з натхненням малювали рідний край. Такі заходи підвищують інтерес до книги та читання, формують читацькі уподобання, інтелектуально збагачують школярів.
21 лютого вже традиційно ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні. Пам’ятаймо: мова – зброя. Це – найсильніший інструмент збереження і розвитку матеріального й духовного спадку кожного народу. Тому захищати мови корінних народів і дедалі утверджувати українську мову як державну наше спільне завдання!
МОВНИЙ КЛУБ
«У мові моїй – краса і неповторність»
На засадах партнерства та співпраці Балаклійська центральна бібліотека радо зустріла здобувачів освіти 2-А классу Балаклійського ліцею №2 з батьками, класним керівником Жилою І.О. та бібліотекарем ліцею Десятниченко Я.П. Було проведено захід, на якому всі присутні познайомилися із сучасними дитячими українськими письменниками: Всеволодом Нестайком, Галиною Малик, Зіркою Мензатюк. Учні з цікавістю слухали про героїв творів цих письменників.
Позитивні емоції, гарний настрій та вдячність за проведену роботу надовго залишаться як у дітей, так і у дорослих.
Бібліотека Балаклійського ліцею №2 долучилася до святкування важливої дати для України. Щорічно 22 січня в Україні відзначають День Соборності й згадують одразу про дві важливі події в нашій історії:
- підписанняIV УніверсалуЦентральної Ради, яким проголосили незалежність УНР у 1918 році;
- проголошенняАкта ЗлукиУкраїнської народної республіки та Західноукраїнської народної республіки в 1919 році (об’єднання українських земель в одну державу).
Тоді українці вкотре довели, що спроможні об’єднатися попри всі складнощі!
Медіатека Балаклійського ліцею# 2 пропонує інтерактивну презентацію, в якій представлено книгу «Стіг і Люмі в гостях у дятла»
ЛЮБІТЬ РІДНУ МОВУ!
Бібліотека закладу долучилася до святкування Дня української мови та писемности. Пропонуємо тематичну книжкову поличку та малюнки учнів - юних патріотів України!
Мова — краса спілкування,
Мова — як сонце ясне,
Мова — то предків надбання,
Мова — багатство моє.
Мова — то чиста криниця,
Де б’є, мов сльоза, джерело,
Мова — це наша світлиця,
Вона як добірне зерно.
Мова — державна перлина,
Нею завжди дорожіть:
Без мови немає країни —
Мову, як матір, любіть!
Ф. Пантов
З 1 по 31 жовтня в межах Міжнародного місячника шкільних бібліотек в нашому закладі проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Цьогоріч місячник проходить під гаслом "В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!" Головна мета Всеукраїнського місячника - виховання почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції
Галерея ""В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!" "
Фотомарафон «Ми - нація єдина!»
В рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2022 «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!» наш заклад провів онлайн-фотомарафон «Ми - нація єдина!». Учні, батьки та колектив Балаклійського ліцею № 2 активно долучилися до заходу. З любов’ю до Батьківщини всі охочі робили фото з девізом: «Де б ми не були, нас єднають жовто-блакитні кольори!»
З 1 по 31 жовтня в межах Міжнародного місячника шкільних бібліотек в нашому закладі проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Цьогоріч місячник проходить під гаслом "В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!" Головна мета Всеукраїнського місячника - виховання почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції
Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства та вогню. В Україні День миру встановлений Указом Президента від 05.02.2002 № 100/2002 «День миру» і відзначається щорічно 21 вересня – Міжнародний день миру. Емблемою Міжнародного дня миру є білий голуб з оливковою гілкою. Уперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році. Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живутьдружнота спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.Цей день присвячений ідеаламмиру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами й народами, покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.З метою формування глибокого розуміння питань, пов’язаних із миром, розширення знань учнів про важливість миру на землі, виховання гуманізму, патріотизму, любові до свого народу, поваги до людей різних національностей у нашому закладі проведено День творчості «Голуб миру» за участю учнів 1-4 класів
МУЗИЧНО-ПОЕТИЧНА ЗБРОЯ УКРАЇНИ
"Літературно-патріотичний фронт"
ЗІ СВЯТОМ УКРАЇНО!
21 лютого Міжнародний день рідної мови.
У цей день кожна країна світу вшановує свою мову. Українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Бібліотекарі нашого закладу оформили виставку "Мова наша - серце наше". Найменші ліцеїсти - учні 1-А та 1- Б класів разом із класними керівниками - завітали до бібліотеки нашого закладу. НУШат ознайомили з народними казками та провели веселу вікторину «Знавці українських казок».Такі заходи виховують любов до своєї мови, рідного краю, його традицій, розширюють знання про красу і багатство української мови
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно Указу Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – в березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.
У Балаклійському ліцеї №2 пройшла низка заходів з ушанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, відстоюючи права і свободи людини. Бібліотека нашого закладу також долучилася до вшанування подвигу героїв Майдану. Бібліотекарі оформили ілюстраційно-тематичну виставку "Вони тримають небеса" та провели патріотичну хвилину пам’яті "Небесна Сотня воїнів Майдану".
27 січня весь світ відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Україна разом з усім світом розділяє скорботу за жертвами Голокосту. Українці – нація, яка пережила Голодомор, не може не відчувати біль Голокосту.Засвоїти уроки історії – обов’язок теперішніх і прийдешніх поколінь. Маємо не лише пам’ятати про безневинні жертви минулого, але й об’єднати зусилля, щоб не допустити повторення трагедій, подібних Голокосту. До відзначення цієї дати долучилася бібліотека ліцею. Бібліотекарі оформили книжкову поличку «Пам'ять про Голокост», на якій представлені художні та документальні видання (свідчення очевидців) з описом жахливих подій
Єдина Україна – наша Батьківщина!
З метою поглиблення знань здобувачів освіти про історичне минуле нашої держави, формування національної свідомості школярів, виховання патріотів рідної держави бібліотекарями проведено інформаційно-пізнавальний дайджест до Дня Соборності України. Учні 8-а та 9-а класів прослухали історичні факти про свято, переглянули відео «Разом з власної волі з 1919 року», оформили стіннівку, розгадали тематичний кросворд. Такі заходи розвивають пізнавальний інтерес до вивчення історії України у підростаючого покоління.
Зимовий калейдоскоп
В народі говорять: "Зима прийшла - свята привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято. Саме з грудня починаються зимові свята, яких з нетерпінням чекають усі навколо. Учні 5-Б класу разом із класним керівником завітали до нашої бібліотеки на інформаційну годину. Здобувачі освіти подорожували зимовими місяцями; знайомилися з Різдвяними Чаклунами різних країн світу; згадували традиції, звичаї та обряди; працювали в групах ( складали слова з літер). Набуті знання діти закріпили за допомогою інтерактивної вправи "Чарівниця-зима" та медіагри "Зимове мереживо". Такі заходи дають змогу урізноманітнити дозвілля ліцеїстів, дізнатись щось нове та цікаве.
«Дідух нашої оселі»
Давнім символом українського Різдва єдідух — різдвяна прикраса (житній, пшеничний або вівсяний сніп). Український дідух— це запорука нового врожаю, добробуту та багатства. Його цілком можна вважати замінником ялинки, адже дідух — це таке «хлібне дерево», тому його теж прикрашають, мов ялинку, стрічками, квітками, калиною тощо. Після закінчення різдвяних свят дідух спалювали для того, щоб зима закінчилася і можна було розпочинати сільськогосподарські роботи на полі, а також для того, щоб душі предків, які прийшли погостювати на Різдво, могли повернутися на небо. Перед тим, як його спалювали, дідух обробляли: обмолочували, зерно висівали, а вже потім солому, яка залишилася від цих ритуальних дій, спалювали на дорозі. Також дідухи можуть відрізнятися один від одного за формою в різних куточках України.
Побачити на власні очі виставку Дідухів і прочитати про них багато цікавого можна в бібліотеці Балаклійського ліцею № 2.
«Зима вже дихає святами…»
Зимові свята люблять і діти, й дорослі. З особливим нетерпінням усі чекають на Свято Миколая та Новий рік. Бібліотекарі ліцею разом зі своїми читачами поринули в атмосферу новорічних забав та див. Цими днями учні 6-Б класу разом з класним керівником завітали до бібліотеки на пізнавально-розважальний захід, де віртуально подорожували країнами світу та знайомилися з Дідами Морозами цих країн; пригадали улюблені зимові казки; блискуче впоралися з інтерактивними пазлами «Чарівниця-зима» та медіагрою «Різдвяні Чаклуни».
Для найменших ліцеїстів бібліотека гостинно відчинила двері Майстерні радості, де НУШата створювали новорічний декор та ілюстрації до зимових казок, активно та завзято відгадували загадки про зиму.
6 грудня в Україні відзначають День Збройних сил України
Це свято встановлено Верховною Радою в 1993 році. Усьому особливому складу та ветеранам Збройних сил України наш народ висловлює вдячність за службу, відвагу, мужність і героїзм. У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за Україну. Їх подвиг житиме вічно. Вшановуючи це свято, бібліотека Балаклійського ліцею №2 оформила книжкову виставку-поличку «Подвиг, що непідвладний часу». В одній із книг описується історія про випускника нашого ліцею. Представник військової династії, справжній герой та незвичайно смілива людина – Гуртов Олексій Анатолійович (09.10.1977-09.02.2015), який, як і його батько та дядько, загинув, виконуючи свій військовий обов’язок. У суворий для країни час він як професійний військовий, як справжній патріот став на її захист.
Запалимо свічку В кожній оселі
На пам'ять на вічну про дні невеселі...
Про голод, що вдерся у кожну хатину
Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів ХХ століття. До Дня пам'яті жертв Голодоморів бібліотека нашого закладу оформила виставку-інсталяцію «Чорна сповідь минулого», на якій представлені художні та документальні видання (свідчення очевидців) з описом жахливих подій; провела Біліотечну годину пам’яті, де здобувачі освіти 3-г та 6-а класів створили власноруч логотип свічки - пам’яті, емблему квітку - незабудку, янголів – загублених душ невинних людей. Також учні переглянули казку «Голодний Дух», присвячену вшануванню жертв Голодомору 1932-1933 р.р. Ці заходи формують історичну пам’ять учнів про трагічні сторінки історії голодомору на Україні, вчать дітей бережно ставитися до історії своєї країни.
День Гідності та Свободи
21 листопада – це особлива дата для кожного справжнього патріота, адже саме в цей день найгостріше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, що наша Батьківщина багата на справжніх героїв з великим серцем і високим духом, спроможних захистити національну свободу та боротися за щасливе майбутнє прийдешніх поколінь.
Відзначаючи цю дату, бібліотекарі нашого закладу оформили книжкову виставку-поличку «Країна нескорених»; провели тематичний День бібліотворчості, під час якого учні 2-Б і 4-А класів виготовляли свічки пам’яті та янголів-охоронців.
Низький уклін усім захисникам української державності, які назавжди залишаться в пам’яті народу та будуть гідним прикладом для майбутніх поколінь!
Щороку 9 листопада відзначається День української писемности та мови. В рамках проведення нашим закладом цікавих заходів бібліотека ліцею оформила тематичну виставку «Мова наша – серце наше».
Декілька цікавинок про «солов'їну»:
Українська мова – одна з наймилозвучніших мов світу. 1934 року в Парижі на лінгвістичному конгресі провідні фахівці визнали українську мову третьою з-поміж усіх мов (після французької та фарсі) за мелодійністю, лексичним і фразеологічним багатством, величезними словотвірними можливостями, синтаксичною гнучкістю. На аналогічному форумі мовознавців у Швейцарії, де головними критеріями оцінки були евфонічна система мови, її мелодійність і милозвучність, українську мову було названо другою після італійської
Офіційно вважається, що після видання трьох перших частин «Енеїди» Івана Котляревського вважають зачинателем нової української мови, котра була прирівняна до літературної мови у 1798 році.
Тараса Шевченка вважають основоположником сучасної української літературної мови, який відібрав з народної мовної скарбниці багаті лексико-фразеологічні шари, відшліфував орфографічні й граматичні норми, поєднав її різнотипні стильові засоби (книжні, фольклорні, іншомовні елементи).
Tож вивчайте свою мову, збагачуйте свій словниковий запас та пишайтеся її красою та неповторністю
«Мандруймо незабутніми стежками Балаклійщини…»
Під такою назвою пройшов історико-сучасний марафон визначними місцями рідного краю в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2021. Учасниками марафону стали учні 1-В, 4-Б, 7-Г класів разом з класними керівниками. Мандрували діти віртуально завдяки відповідній презентації. В активній дискусії школярі впізнавали архітектурні та природничі локації (ліцей №2, адмінбудівля, краєзнавчий музей, «Комсомольська гірка», парк «Соцмістечко», комплекс «Лелека» тощо) та дізнавались щось нове і цікаве. Родзинкою заходу став виступ учениці 6-б класу Богдани Тур, яка прочитала вірш «Краю мій!» поетеси-землячки Ліщинської Євгенії Миколаївни. Свій багаж знань про рідну землю здобувачі освіти перевірили за допомогою медіавправ. Це «Краєзнавча інтерактивна вправа про м.Балаклія», медіагра «Це наше: Україна та Балаклійщина в датах», інтерактивні пазли: «Флора рідного краю» та «Україна: традиції, свята, страви». Наші діти усвідомили необхідність вивчення архітектурної, природничої та історико-культурної спадщини рідного краю, його звичаїв, традицій, народної творчості
«Казка – мудрості основа». Під такою назвою була проведена бібліотечна година до Міжнародного дня шкільних бібліотек.
Учні 3-В класу (кл.кер.Дворичанська С.В.) активно читали віршовані загадки, завзято відгадували назви казок та їх героїв з відповідної презентації. А ще діти читали вислови про казки та з’ясували, що казка – мудрість народу. Нушата із задоволенням переглянули українську казку «Котик та півник», яка навчає таким чеснотам: дружба, відданість, гуманність, доброта, щедрість, допомога та працьовитість.
14 жовтня Україна відзначає потрійне свято -
ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ,
ПОКРОВ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ТА
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА
Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни, – свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, величезної самопожертви і колосальної самовіддачі. В Україні завжди шанували тих, хто мужньо і героїчно боронив рідну землю. Тож традиції святкування і святкові заходи до цієї дати широко підтримуються по всій країні. Бібліотека ліцею теж не залишилась осторонь. Біблотекарі оформили тематичну виставку-поличку «Хто про країну дбає, той славу має!»
Продовженням Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек став День бібліотворчості, під час якого нушата власноруч зробили листівки краєзнавчої тематики. Діти отримали масу позитивних емоцій та нових знань, створюючи рекламно-іміджеву продукцію.
В рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2021 «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» бібліотекарями нашого закладу організовано книжкову виставку-поличку «КВІТУЙ, ПОЕТИЧНА МОЯ БАЛАКЛІЙЩИНО!» та книжкову виставку «БАЛАКЛІЙЩИНА – КРАЮ МІЙ РІДНИЙ»
Тиждень першокласника
У рамках «Тижня першокласника» діти завітали до бібліотеки на ознайомчу екскурсію. Учні поглибили свої знання про бібліотеку ліцея та її відділи; ознайомилися з правилами поведінки в бібліотеці; із цікавістю переглянули книжкову виставку «Казковий світ дитинства». «Першачки» із задоволенням подивилися інтерактивну презентацію, створену бібліотекарями, в якій представлено книгу «Стіг і Люмі в гостях у дятла». Діти, затамувавши подих, слухали цікаву розповідь про неймовірні пригоди двох ельфів на Землі. Усміхнені та задоволені дітлахи помандрували далі
1 вересня в бібліотеці ліцею відбувся патріотично-виховний захід «Від великої до малої Батьківщини», присвячений 30-річчю Незалежності України. Бібліотекарі закладу створили презентацію, де учні 6-в, 6-г, 9-а класів ознайомилися з символікою України та Балаклійщини; прослухали Гімн міста Балаклії, який читала учениця 9-а класу Пономаренко Влада; дізналися про письменників- та поетів-земляків та ознайомилися з їхньою творчістю. Свої знання здобувачі освіти перевірили за допомогою інтерактивних вправ «Сім чудес України» та «Це наше: символіка України та Балаклійщини», а також інтерактивної гри «Це наше: Україна та Балаклія в датах». Діти усвідомили необхідність оберігати як святиню все те, що пов’язує їх з рідним краєм, з повагою ставитися до символів нашої Батьківщини
Галерея "Перший урок - 2021рік"
24 серпня – День Незалежності України
30 років тому в 1991 році у цей день було ухвалено Акт проголошення Незалежності України. До цього свята в бібліотеці ліцею створено постійно діючу книжкову виставку «Україна – моя Батьківщина»
Традиційно щороку День Конституції відзначається 28 червня
Це одне із головних державних свят України. Адже Конституція є Основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій держави. Тож бібліотека нашого закладу організувала виставку до цього свята.
До Року математики в України
Галерея "Математично-літературний інтегрований захід для здобувачів середньої освіти 6 класу "
У рамках проведення свята «Прощання з Букварем» діти 1-а класу завітали до шкільної бібліотеки. Свято радісне та трішечки сумне, бо це день прощання з найулюбленішою книгою, яка є початком великих відкриттів. Учні із задоволенням відгадували загадки з відповідної теми та переглянули пізнавальний мультфільм «Про Букварик»
«Пам’ятаємо…Перемагаємо!»
З метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції; увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів 8 -9 травняпо всій країні традиційно відбуваються урочистості до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Наша шкільна бібліотека оформила книжкову виставку на тему «1939-1945рр Пам’ятаємо… Перемагаємо!» та виставку маків пам’яті, зроблених власноруч дітьми разом з бібліотекарями.
Війна, що прийшла на українську землю увірвалася до кожної оселі, відібрала мільйони молодих життів, спотворила у руїні тисячі міст і сіл. Проте наш народ залишився незламним у титанічній битві. Він боровся за свободу і переміг. І зараз наш обов’язок – бути гідними пам’яті героїв, утверджувати мир, злагоду та суспільну гармонію на українській землі
Всеукраїнський тиждень дитячого читання
До тижня дитячого читання бібліотекарями було проведено медіавіконце «Казкова феєрія». Учні 1-3-х класів активно читали віршовані загадки, завзято відгадували назви казок та їх героїв з відповідної презентації. А ще діти дізналися про перший український мультфільм. Його було створено в місті Одеса в далекому 1927 році за мотивами казки «Солом’яний бичок». На жаль, станом на сьогодні фільм вважається втраченим, від нього лишилися деякі кадри. У 2017 році до 90-річчя української анімації 20 митців з різних регіонів України створили новий мультфільм, який школярі із задоволенням і переглянули
Галерея "Всеукраїнський тиждень дитячого читання"
Чи знаєш ти, як сиво ридає полин,
Як тяжко, як тужно моєму народу болить.
Б. Олійник «СІМ»
З метою вшанування пам’яті загиблих під час аварії на Чорнобильській атомній електростанції, виховання почуття патріотизму, співчутливості, критичного ставлення до історичних подій, людяності, любові до рідної землі, усвідомлення глибини національної трагедії бібліотека нашого закладу оформила книжкову виставку "Чорнобиля гіркий полин", присвячену роковинам трагічних подій на Чорнобильській АЕС. Чотири літери – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка торкнулася мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви на безпомічних істот. Минуло вже 35 років, але й на сьогодні це найстрашніша радіаційна аварія в історії людства, яка зачепила долю нації. Біль Чорнобиля назавжди залишиться у наших серцях. Ми будемо вічно пам’ятати кожного героя, хто загинув під час ліквідації на ЧАЕС.
До Року математики в Україні
Літературно-математичний захід для здобувачів середньої освіти 4-х класів
Підготували Завідувачка бібліотеки Дудка Н.Ф. та бібліотекарка Десятниченко Я.П.
Галерея "Літературно-математичний захід для здобувачів середньої освіти 4-х класів"
«Шевченківські дні»
Щороку 9 і 10 березня відзначають Шевченківські дні, які припадають на роковини народження і смерті поета. Під час цих днів не тільки в Україні, а й в інших країнах згадують творчість великого українського Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. Відзначаючи це свято, бібліотека нашого закладу оформила книжкову виставку «Мудре слово Кобзаря»; провела урок-пам’яті «Тарас Шевченко – художник слова та пензля», де учні 5-7 класів ознайомилися з життєвим та творчим шляхом Шевченка. Художній геній жив у душі Тараса нарівні з поетичним. Пензель і олівець вабили його невтомну творчу уяву не менше, ніж слово. Учні із задоволенням та захопленням переглянули малюнки та зарисовки з унікального альбому Тараса Шевченка 1845 року, де зображені рідна українська земля, її історія, природа та прості люди. Молодші читачі виразно читали напам’ять поезії Шевченка: «Садок вишневий коло хати», «Тече вода з-під явора», «Зацвіла в долині червона калина»
У рамках святкування 150-річчя з дня народження Лесі Українки шкільна бібліотека оформила книжкову виставку «Дівчинка з Полісся» та ознайомила учнів з її творчим шляхом. Також здобувачі освіти переглянули відео «Дітям про Лесю» й ознайомилися з біографією та творчістю відомої письменниці. А мультфільм «Некмітливий горобець» за мотивами казок Лесі Українки навчив школярів дружбі та взаємодопомозі
Напередодні свята Всіх Закоханих бібліотекарі нашого закладу оформили книжкову виставку «Книга в серці кожного», на якій представлені книги українських та світових авторів. Доречною стала і тематична фотозона
до Року математики в Україні
Літературно-математичний захід для здобувачів середньої освіти 2-х класів
Підготували та провели бібліотекарі закладу
Дудка Н.Ф. та Десятниченко Я.П.
Галерея "Казкові мандри Пані Цифри"
28 лютого в шкільній медіатеці нашого закладу в рамках Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2020» у співпраці шкільної бібліотеки з районною бібліотекою для дітей та вчителями-предметниками було проведено І етап між учнями 6-7-х класів. Перемогу отримала Гончарова Софія (7-А кл.). Переможницю було запрошено на ІІ етап до обласної бібліотеки для дітей (м. Харків) та нагороджено СЕРТИФІКАТОМ учасника обласного етапу