6 грудня в Україні відзначають День Збройних сил України

Це свято встановлено Верховною Радою в 1993 році. Усьому особливому складу та ветеранам Збройних сил України наш народ висловлює вдячність за службу, відвагу, мужність і героїзм. У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за Україну. Їх подвиг житиме вічно. Вшановуючи це свято, бібліотека Балаклійського ліцею №2 оформила книжкову виставку-поличку «Подвиг, що непідвладний часу». В одній із книг описується історія про випускника нашого ліцею. Представник військової династії, справжній герой та незвичайно смілива людина – Гуртов Олексій Анатолійович (09.10.1977-09.02.2015), який, як і його батько та дядько, загинув, виконуючи свій військовий обов’язок. У суворий для країни час він як професійний військовий, як справжній патріот став на її захист.

/Files/images/изображение_viber_2021-12-02_12-35-00-119.jpg

Запалимо свічку В кожній оселі

На пам'ять на вічну про дні невеселі...

Про голод, що вдерся у кожну хатину

Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів ХХ століття. До Дня пам'яті жертв Голодоморів бібліотека нашого закладу оформила виставку-інсталяцію «Чорна сповідь минулого», на якій представлені художні та документальні видання (свідчення очевидців) з описом жахливих подій; провела Біліотечну годину пам’яті, де здобувачі освіти 3-г та 6-а класів створили власноруч логотип свічки - пам’яті, емблему квітку - незабудку, янголів – загублених душ невинних людей. Також учні переглянули казку «Голодний Дух», присвячену вшануванню жертв Голодомору 1932-1933 р.р. Ці заходи формують історичну пам’ять учнів про трагічні сторінки історії голодомору на Україні, вчать дітей бережно ставитися до історії своєї країни.

/Files/images/изображение_viber_2021-11-25_15-03-42-079.jpg

День Гідності та Свободи

21 листопада – це особлива дата для кожного справжнього патріота, адже саме в цей день найгостріше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, що наша Батьківщина багата на справжніх героїв з великим серцем і високим духом, спроможних захистити національну свободу та боротися за щасливе майбутнє прийдешніх поколінь.

Відзначаючи цю дату, бібліотекарі нашого закладу оформили книжкову виставку-поличку «Країна нескорених»; провели тематичний День бібліотворчості, під час якого учні 2-Б і 4-А класів виготовляли свічки пам’яті та янголів-охоронців.

Низький уклін усім захисникам української державності, які назавжди залишаться в пам’яті народу та будуть гідним прикладом для майбутніх поколінь!

/Files/images/изображение_viber_2021-11-19_22-43-02-070.jpg

/Files/images/изображение_viber_2021-11-19_22-45-00-621.jpg

Щороку 9 листопада відзначається День української писемности та мови. В рамках проведення нашим закладом цікавих заходів бібліотека ліцею оформила тематичну виставку «Мова наша – серце наше».

Декілька цікавинок про «солов'їну»:

Українська мова – одна з наймилозвучніших мов світу. 1934 року в Парижі на лінгвістичному конгресі провідні фахівці визнали українську мову третьою з-поміж усіх мов (після французької та фарсі) за мелодійністю, лексичним і фразеологічним багатством, величезними словотвірними можливостями, синтаксичною гнучкістю. На аналогічному форумі мовознавців у Швейцарії, де головними критеріями оцінки були евфонічна система мови, її мелодійність і милозвучність, українську мову було названо другою після італійської

Офіційно вважається, що після видання трьох перших частин «Енеїди» Івана Котляревського вважають зачинателем нової української мови, котра була прирівняна до літературної мови у 1798 році.

Тараса Шевченка вважають основоположником сучасної української літературної мови, який відібрав з народної мовної скарбниці багаті лексико-фразеологічні шари, відшліфував орфографічні й граматичні норми, поєднав її різнотипні стильові засоби (книжні, фольклорні, іншомовні елементи).

Tож вивчайте свою мову, збагачуйте свій словниковий запас та пишайтеся її красою та неповторністю

/Files/images/изображение_viber_2021-11-04_13-50-59-382.jpg

«Мандруймо незабутніми стежками Балаклійщини…»

Під такою назвою пройшов історико-сучасний марафон визначними місцями рідного краю в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2021. Учасниками марафону стали учні 1-В, 4-Б, 7-Г класів разом з класними керівниками. Мандрували діти віртуально завдяки відповідній презентації. В активній дискусії школярі впізнавали архітектурні та природничі локації (ліцей №2, адмінбудівля, краєзнавчий музей, «Комсомольська гірка», парк «Соцмістечко», комплекс «Лелека» тощо) та дізнавались щось нове і цікаве. Родзинкою заходу став виступ учениці 6-б класу Богдани Тур, яка прочитала вірш «Краю мій!» поетеси-землячки Ліщинської Євгенії Миколаївни. Свій багаж знань про рідну землю здобувачі освіти перевірили за допомогою медіавправ. Це «Краєзнавча інтерактивна вправа про м.Балаклія», медіагра «Це наше: Україна та Балаклійщина в датах», інтерактивні пазли: «Флора рідного краю» та «Україна: традиції, свята, страви». Наші діти усвідомили необхідність вивчення архітектурної, природничої та історико-культурної спадщини рідного краю, його звичаїв, традицій, народної творчості


/Files/images/изображение_viber_2021-10-25_10-35-20-976.jpg

«Казка – мудрості основа». Під такою назвою була проведена бібліотечна година до Міжнародного дня шкільних бібліотек.

Учні 3-В класу (кл.кер.Дворичанська С.В.) активно читали віршовані загадки, завзято відгадували назви казок та їх героїв з відповідної презентації. А ще діти читали вислови про казки та з’ясували, що казка – мудрість народу. Нушата із задоволенням переглянули українську казку «Котик та півник», яка навчає таким чеснотам: дружба, відданість, гуманність, доброта, щедрість, допомога та працьовитість.

/Files/images/изображение_viber_2021-10-19_11-12-34-468.jpg

14 жовтня Україна відзначає потрійне свято -

ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ,

ПОКРОВ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ТА

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА

Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни, – свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, величезної самопожертви і колосальної самовіддачі. В Україні завжди шанували тих, хто мужньо і героїчно боронив рідну землю. Тож традиції святкування і святкові заходи до цієї дати широко підтримуються по всій країні. Бібліотека ліцею теж не залишилась осторонь. Біблотекарі оформили тематичну виставку-поличку «Хто про країну дбає, той славу має!»

/Files/images/изображение_viber_2021-10-12_13-12-18-361.jpg

Продовженням Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек став День бібліотворчості, під час якого нушата власноруч зробили листівки краєзнавчої тематики. Діти отримали масу позитивних емоцій та нових знань, створюючи рекламно-іміджеву продукцію.

/Files/images/изображение_viber_2021-10-05_16-31-00-351.jpg

В рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2021 «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» бібліотекарями нашого закладу організовано книжкову виставку-поличку «КВІТУЙ, ПОЕТИЧНА МОЯ БАЛАКЛІЙЩИНО!» та книжкову виставку «БАЛАКЛІЙЩИНА – КРАЮ МІЙ РІДНИЙ»

/Files/images/изображение_viber_2021-10-03_15-29-33-522.jpg

Тиждень першокласника

У рамках «Тижня першокласника» діти завітали до бібліотеки на ознайомчу екскурсію. Учні поглибили свої знання про бібліотеку ліцея та її відділи; ознайомилися з правилами поведінки в бібліотеці; із цікавістю переглянули книжкову виставку «Казковий світ дитинства». «Першачки» із задоволенням подивилися інтерактивну презентацію, створену бібліотекарями, в якій представлено книгу «Стіг і Люмі в гостях у дятла». Діти, затамувавши подих, слухали цікаву розповідь про неймовірні пригоди двох ельфів на Землі. Усміхнені та задоволені дітлахи помандрували далі

/Files/images/изображение_viber_2021-09-15_12-43-33-407.jpg

1 вересня в бібліотеці ліцею відбувся патріотично-виховний захід «Від великої до малої Батьківщини», присвячений 30-річчю Незалежності України. Бібліотекарі закладу створили презентацію, де учні 6-в, 6-г, 9-а класів ознайомилися з символікою України та Балаклійщини; прослухали Гімн міста Балаклії, який читала учениця 9-а класу Пономаренко Влада; дізналися про письменників- та поетів-земляків та ознайомилися з їхньою творчістю. Свої знання здобувачі освіти перевірили за допомогою інтерактивних вправ «Сім чудес України» та «Це наше: символіка України та Балаклійщини», а також інтерактивної гри «Це наше: Україна та Балаклія в датах». Діти усвідомили необхідність оберігати як святиню все те, що пов’язує їх з рідним краєм, з повагою ставитися до символів нашої Батьківщини


Галерея "Перший урок - 2021рік"

/Files/images/изображение_viber_2021-09-02_11-22-28-655.jpg

24 серпня – День Незалежності України

30 років тому в 1991 році у цей день було ухвалено Акт проголошення Незалежності України. До цього свята в бібліотеці ліцею створено постійно діючу книжкову виставку «Україна – моя Батьківщина»

/Files/images/a111.jpg

Традиційно щороку День Конституції відзначається 28 червня


Це одне із головних державних свят України. Адже Конституція є Основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій держави. Тож бібліотека нашого закладу організувала виставку до цього свята.

/Files/images/изображение_viber_2021-06-25_10-12-01.jpg

До Року математики в України


Галерея "Математично-літературний інтегрований захід для здобувачів середньої освіти 6 класу "


У рамках проведення свята «Прощання з Букварем» діти 1-а класу завітали до шкільної бібліотеки. Свято радісне та трішечки сумне, бо це день прощання з найулюбленішою книгою, яка є початком великих відкриттів. Учні із задоволенням відгадували загадки з відповідної теми та переглянули пізнавальний мультфільм «Про Букварик»

/Files/images/изображение_viber_2021-05-27_15-17-19.jpg

«Пам’ятаємо…Перемагаємо!»

З метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції; увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів 8 -9 травняпо всій країні традиційно відбуваються урочистості до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Наша шкільна бібліотека оформила книжкову виставку на тему «1939-1945рр Пам’ятаємо… Перемагаємо!» та виставку маків пам’яті, зроблених власноруч дітьми разом з бібліотекарями.

Війна, що прийшла на українську землю увірвалася до кожної оселі, відібрала мільйони молодих життів, спотворила у руїні тисячі міст і сіл. Проте наш народ залишився незламним у титанічній битві. Він боровся за свободу і переміг. І зараз наш обов’язок – бути гідними пам’яті героїв, утверджувати мир, злагоду та суспільну гармонію на українській землі

/Files/images/изображение_viber_2021-05-05_15-44-10.jpg

/Files/images/изображение_viber_2021-05-05_15-44-33.jpg

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

До тижня дитячого читання бібліотекарями було проведено медіавіконце «Казкова феєрія». Учні 1-3-х класів активно читали віршовані загадки, завзято відгадували назви казок та їх героїв з відповідної презентації. А ще діти дізналися про перший український мультфільм. Його було створено в місті Одеса в далекому 1927 році за мотивами казки «Солом’яний бичок». На жаль, станом на сьогодні фільм вважається втраченим, від нього лишилися деякі кадри. У 2017 році до 90-річчя української анімації 20 митців з різних регіонів України створили новий мультфільм, який школярі із задоволенням і переглянули


Галерея "Всеукраїнський тиждень дитячого читання"

Чи знаєш ти, як сиво ридає полин,

Як тяжко, як тужно моєму народу болить.

Б. Олійник «СІМ»

З метою вшанування пам’яті загиблих під час аварії на Чорнобильській атомній електростанції, виховання почуття патріотизму, співчутливості, критичного ставлення до історичних подій, людяності, любові до рідної землі, усвідомлення глибини національної трагедії бібліотека нашого закладу оформила книжкову виставку "Чорнобиля гіркий полин", присвячену роковинам трагічних подій на Чорнобильській АЕС. Чотири літери – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка торкнулася мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви на безпомічних істот. Минуло вже 35 років, але й на сьогодні це найстрашніша радіаційна аварія в історії людства, яка зачепила долю нації. Біль Чорнобиля назавжди залишиться у наших серцях. Ми будемо вічно пам’ятати кожного героя, хто загинув під час ліквідації на ЧАЕС.

/Files/images/изображение_viber_2021-04-15_12-23-04.jpg

До Року математики в Україні

Літературно-математичний захід для здобувачів середньої освіти 4-х класів

Підготували Завідувачка бібліотеки Дудка Н.Ф. та бібліотекарка Десятниченко Я.П.


Галерея "Літературно-математичний захід для здобувачів середньої освіти 4-х класів"

/Files/images/изображение_viber_2021-03-12_13-28-46.jpg

/Files/images/изображение_viber_2021-03-12_13-28-58.jpg

«Шевченківські дні»

Щороку 9 і 10 березня відзначають Шевченківські дні, які припадають на роковини народження і смерті поета. Під час цих днів не тільки в Україні, а й в інших країнах згадують творчість великого українського Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. Відзначаючи це свято, бібліотека нашого закладу оформила книжкову виставку «Мудре слово Кобзаря»; провела урок-пам’яті «Тарас Шевченко – художник слова та пензля», де учні 5-7 класів ознайомилися з життєвим та творчим шляхом Шевченка. Художній геній жив у душі Тараса нарівні з поетичним. Пензель і олівець вабили його невтомну творчу уяву не менше, ніж слово. Учні із задоволенням та захопленням переглянули малюнки та зарисовки з унікального альбому Тараса Шевченка 1845 року, де зображені рідна українська земля, її історія, природа та прості люди. Молодші читачі виразно читали напам’ять поезії Шевченка: «Садок вишневий коло хати», «Тече вода з-під явора», «Зацвіла в долині червона калина»

У рамках святкування 150-річчя з дня народження Лесі Українки шкільна бібліотека оформила книжкову виставку «Дівчинка з Полісся» та ознайомила учнів з її творчим шляхом. Також здобувачі освіти переглянули відео «Дітям про Лесю» й ознайомилися з біографією та творчістю відомої письменниці. А мультфільм «Некмітливий горобець» за мотивами казок Лесі Українки навчив школярів дружбі та взаємодопомозі

/Files/images/изображение_viber_2021-02-25_14-10-08.jpg /Files/images/изображение_viber_2021-02-25_14-10-081.jpg

Напередодні свята Всіх Закоханих бібліотекарі нашого закладу оформили книжкову виставку «Книга в серці кожного», на якій представлені книги українських та світових авторів. Доречною стала і тематична фотозона

/Files/images/изображение_viber_2020-10-26_16-27-23.jpg

/Files/images/Безымянный.png

до Року математики в Україні
Літературно-математичний захід для здобувачів середньої освіти 2-х класів
Підготували та провели бібліотекарі закладу
Дудка Н.Ф. та Десятниченко Я.П.

Галерея "Казкові мандри Пані Цифри"

28 лютого в шкільній медіатеці нашого закладу в рамках Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2020» у співпраці шкільної бібліотеки з районною бібліотекою для дітей та вчителями-предметниками було проведено І етап між учнями 6-7-х класів. Перемогу отримала Гончарова Софія (7-А кл.). Переможницю було запрошено на ІІ етап до обласної бібліотеки для дітей (м. Харків) та нагороджено СЕРТИФІКАТОМ учасника обласного етапу

/Files/images/изображение_viber_2020-11-24_14-10-17.jpg

Медіавіконце: НУШата в бібліотеці

Найменші здобувачі середньої освіти залюбки приходять до бібліотеки нашого закладу. Їм подобається погортати яскраві сторінки улюбленої казки, взяти книжку для домашнього читання, переглянути анімаційні фільми про добро та дружбу. Такі заходи привертають увагу учнів до книги та читання, виховують у них такі морально-етичні якості як добро, людяність, взаємодопомогу, ввічливість тощо


Галерея "Медіавіконце: НУШата в бібліотеці"

Кiлькiсть переглядiв: 2851